• Bankın cəmi balans kapitalında keçən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə artım müşahidə edilib. Belə ki, bankın cəmi balans kapitalı  ötən dövrlə müayisədə artaraq 80  milyon 393 min manata çatıb və verilmiş kreditlər üzrə sağlamlaşdırma siyasətini gücləndirmək məqsədi ilə hesabat tarixinə ehtimal edilən mümkün zərərlər üçün yaradılan məqsədli ehtiyatlar 44 milyon manat təşkil edir.
Bankın ümumilikdə cəlb etdiyi depozit portfeli 263 milyon manat təşkil edib. Fiziki və hüquqi şəxslərin tələbli depozitlərinin həcmində ötən ilin müvafiq dövri ilə müqayisədə 12 milyon manat artım müşahidə olunmuşdur.
Həmçinin, 2020-ci ilin  birinci rübünün sonuna “Yapı Kredi Bank Azərbaycan”ın I dərəcəli kapitalının adekvatlıq əmsalı ötən ilin müvafiq dövri ilə müqayisədə 64% artaraq 37.8%-ə, məcmu kapitalının adekvatlıq əmsalı isə 56% artaraq 38.9%-ə çatmışdır. Bankın leverec əmsalı cari ilin ilk rübündə artaraq 18.2%-ə çatmışdır. Nəticə etibarilə, bankın kapital adekvatlığı göstəriciləri tənzimləyici orqanın müəyyən etdiyi normalardan əhəmiyyətli dərəcədə yüksək olmuşdur.
Cari ilin birinci rübünün sonunda bankın kredit portfeli ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 10 milyon manat artaraq 173 milyon manata bərabər olub.
2020-ci ilin ilk rübünün nəticələrinə görə hazırda bankın məcmu kapitalı 72 milyon manat təşkil edir və mövcud qanunvericiliyə əsasən minimum məcmu kapital norması 50 milyon manatdır. .
Yapı Kredi Bank Azərbaycan Avropanın bir çox ölkəsində fəaliyyət göstərən bankçılıq qrupunun üzvüdür. Əsas səhmdarlarıı Koç Holding (Türkiyə) və UniCredit (İtalya) olan bank, Azərbaycanda bankçılıq sektorunda beynəlxalq təcrübə ilə Bakı və Sumqayıt şəhərlərində yerləşən filialları, 7/24 xidmət göstərən Telefon Mərkəzi (*0444) və İnternet/Mobil Bankçılıq məhsulları ilə müştərilərə geniş çeşiddə xidmət verməkdədir.

Yapı Kredi Bank Azerbaijan CJSC has announced financial indicators for the 1st quarter of 2020
In the total book value of the bank’s capital, an increase was observed compared to the same period last year. Thus, the total book value of the bank’s capital has increased compared to the previous period and reached AZN 80 million 393 thousand, and the target reserves created as of the reporting date to cover possible losses and strengthen the policy of improving the situation on the loans issued have amounted to AZN 44 million.
The bank’s total deposit portfolio has amounted to AZN 263 million. In the volume of demand deposits of individuals and legal entities, an increase of AZN 12 million was observed compared to the same period last year.
Also, as of the end of the first quarter of 2020, the Tier I capital adequacy ratio and the total capital adequacy ratio of Yapı Kredi Bank Azerbaijan have increased by 64 and 56% compared to the same period last year and reached 37.8 and 38.9%, respectively. In the first quarter of this year, the bank’s financial leverage ratio increased and reached 18.2%. As a result, the bank's capital adequacy ratios have significantly exceeded those established by the regulatory body.
As of the end of the first quarter of this year, the bank’s loan portfolio has increased by AZN 10 million compared to the same period last year and amounted to AZN 173 million.
According to the results of the first quarter of 2020, the bank’s total capital is currently equal to AZN 72 million, and, according to the effective legislation, the minimum rate of total capital is AZN 50 million.
Yapı Kredi Bank Azerbaijan is a member of a banking group operating in many European countries. This bank, the main shareholders of which are Koc Holding (Turkey) and UniCredit (Italy), with its wide international experience in the banking sector of Azerbaijan, branches located in Baku and Sumgait, 24/7 Call Center (*0444), and Internet/Mobile Banking products, provides customers with a wide range of services.