Ən Etibarlı Bank 2018
İngiltərənin nüfuzlu Global Banking and Finance Review jurnalı Yapı Kredi Bank Azərbaycana mükafat təqdim edib. Belə ki, təşkilat Yapı Kredi Bank Azərbaycanı “2018-ci ilin ən etibarlı bankı” mükafatına layiq görüb. Jurnalın redaktoru Wanda Rich “Yapı Kredi Bank Azərbaycan təmsil etdiyi ölkənin bankçılıq sahəsində aparıcı rol oynamağa davam edir. Hər zaman müştəri təcrübəsini zənginləşdirir, uyğun həll yolları təklif edir. Yapı Kredi Bank Azərbaycanın “Ən Etibarlı Bank 2018” mükafatını almasına səbəb onların məhsuldar fəaliyyəti, əməkdaşlarının inkişaf etdirilməsi üçün daim yatırımlar etməsi, bankçılıq sahəsində universal yanaşmanın tətbiq etməsi, xidət göstərdikləri fiziki və hüquqi şəxslərin tələblərinin daim diqqət mərkəzində saxlamasıdır. Ümidvarıq ki, Yapı Kredi Bank Azərbaycan gələcəkdə də yeni-yeni uğurlara imza atacaqdır”
Qeyd edək ki, Global Banking and Finance Review təşkilatı bankçılıq və maliyyə sahəsində uğruar qazanan təşkilatları dəyərləndirir. Yapı Kredi Bank Azərbaycan aşağıdakı sahələrdə əldə etdiyi parlaq nəticələr “Ən Etibarlı Bank Azərbaycan 2018” mükafatı qazanmasına səbəb oldu.
Müştərilərin tələblərinə tam cavab verən məhsul və xidmətlər
Keyfiyyətin təkmilləşdirilməsi üçün beynəlxalq standardların tətbiq edilməsi
Korporativ Bankçılıqda tətbiq etdiyi müasir yanaşma
Doğru Maliyyə Strategiyası
Korporativ İmic və İnnovasiya
Yapı Kredi Bank Azərbaycan dünyanın 17 ölkəsində fəaliyyət göstərən bankçılıq qrupunun üzvüdür. Ana səhmdarı UniCredit (İtalya) və Koç Holding (Türkiyə) olan bank, Azərbaycanda bankçılıq sektorunda beynəlxalq təcrübə ilə Bakı və Sumqayıt şəhərlərində yerləşən filialları, 7/24 xidmət göstərən Telefon Mərkəzi və İnternet/Mobil Bankçılıq xidmətləri ilə xidmət verməkdədir.

• Один из Азербайджанских банков был награжден «Лучший Трастовый Банк Азербайджана 2018 года»
«Global Banking and Finance Review» наградила «Yapi Kredi Bank Azərbaycan», оценив по достоинству завоеванный им большой авторитет и успехи в сфере банковского дела. По словам редактора журнала Ванды Рич, «Yapi Kredi Bank Azərbaycan» продолжает играть ведущую роль в банковском секторе страны. Они постоянно совершенствуют знания своих акционеров и клиентов. Эти награды стали возможными благодаря их продуктивной деятельности, непрерывному развитию знаний своих сотрудников, применению универсальных подходов в области банковского дела и постоянному учету пожеланий клиентов и обществ, которых они обслуживают. Надеемся, что в ближайшие годы они добьются еще больше новых успехов».
Эти награды присуждаются компаниям, которые вносят особый вклад в банковское дело и финансовую сферу. «Yapı Kredi Bank Azərbaycan» удостоился звания лучшего трастового банка Азербайджана 2018 года благодаря ярким результатам, достигнутым им в сфере страхования жизни, а также в следующих областях
Продукты и услуги, учитывающие пожелания клиента
Максимальный вклад в улучшению качества
Подход к их корпоративному управлению
Активное участие и поддержка общества, которому они служат
Продуктивная финансовая деятельность
Харизма и новаторские качества
Стоит отметить, что «Yapı Kredi Bank Azerbaijan» является членом банковской группы, действующей в 17 странах мира. Банк, основными акционерами которого являются «UniCredit» (Италия) и «Koç Holding» (Турция), применяя международную практику работы в банковском секторе, обладая филиалами, расположенными в Баку и Сумгайыте, Центром обработки звонков, работающим в режиме 24/7, и предоставляя услугу Интернет/Мобильный банкинг, успешно действует в Азербайджане.