Ən Etibarlı Bank 2018
İngiltərənin nüfuzlu Global Banking and Finance Review jurnalı Yapı Kredi Bank Azərbaycana mükafat təqdim edib. Belə ki, təşkilat Yapı Kredi Bank Azərbaycanı “2018-ci ilin ən etibarlı bankı” mükafatına layiq görüb. Jurnalın redaktoru Wanda Rich “Yapı Kredi Bank Azərbaycan təmsil etdiyi ölkənin bankçılıq sahəsində aparıcı rol oynamağa davam edir. Hər zaman müştəri təcrübəsini zənginləşdirir, uyğun həll yolları təklif edir. Yapı Kredi Bank Azərbaycanın “Ən Etibarlı Bank 2018” mükafatını almasına səbəb onların məhsuldar fəaliyyəti, əməkdaşlarının inkişaf etdirilməsi üçün daim yatırımlar etməsi, bankçılıq sahəsində universal yanaşmanın tətbiq etməsi, xidət göstərdikləri fiziki və hüquqi şəxslərin tələblərinin daim diqqət mərkəzində saxlamasıdır. Ümidvarıq ki, Yapı Kredi Bank Azərbaycan gələcəkdə də yeni-yeni uğurlara imza atacaqdır”
Qeyd edək ki, Global Banking and Finance Review təşkilatı bankçılıq və maliyyə sahəsində uğruar qazanan təşkilatları dəyərləndirir. Yapı Kredi Bank Azərbaycan aşağıdakı sahələrdə əldə etdiyi parlaq nəticələr “Ən Etibarlı Bank Azərbaycan 2018” mükafatı qazanmasına səbəb oldu.
Müştərilərin tələblərinə tam cavab verən məhsul və xidmətlər
Keyfiyyətin təkmilləşdirilməsi üçün beynəlxalq standardların tətbiq edilməsi
Korporativ Bankçılıqda tətbiq etdiyi müasir yanaşma
Doğru Maliyyə Strategiyası
Korporativ İmic və İnnovasiya
Yapı Kredi Bank Azərbaycan dünyanın 17 ölkəsində fəaliyyət göstərən bankçılıq qrupunun üzvüdür. Ana səhmdarı UniCredit (İtalya) və Koç Holding (Türkiyə) olan bank, Azərbaycanda bankçılıq sektorunda beynəlxalq təcrübə ilə Bakı və Sumqayıt şəhərlərində yerləşən filialları, 7/24 xidmət göstərən Telefon Mərkəzi və İnternet/Mobil Bankçılıq xidmətləri ilə xidmət verməkdədir.

Best Trust Bank Azerbaijan 2018
Famous UK publication Global Banking and Finance Review is pleased to announce Yapi Kredi Bank Azerbaijan as the Global Banking & Finance Awards® winner for the Best Trust Bank Azerbaijan 2018
Global Banking and Finance Review has awarded Yapi Kredi Bank Azerbaijan in recognition for its dedication to providing leadership and excellence in banking. “Yapi Kredi Bank Azerbaijan continues to be a benchmark for the banking industry in Azerbaijan. They are committed to improving the experience of shareholders and clients. Their strong performance, continued employee development, comprehensive banking solutions, dedication to clients and the communities they serve is what made them stand out as the clear winner in this category", said Wanda Rich, Editor, Global Banking & Finance Review. “We look forward to seeing more from them in the years to come.”
The awards honour companies that stand out in particular areas of expertise in the banking and finance industry. Yapi Kredi Bank Azerbaijan was awarded the Best Trust Bank Azerbaijan 2018 because of the company's outstanding achievements in life insurance and by scoring well in the following categories:
Client focused products and services
Dedication and commitment towards improvement of quality
Their approach to corporate governance
Active participation and support of the community they serve
Strong financial performance
Leadership and innovation
Yapi Kredi Bank Azerbaijan is the member of banking group operating in 17 countries of the world. The bank with the parent shareholder being UniCredit (Italy) and Koc Holding (Turkey) is providing service with the international experience in the banking sector in Azerbaijan and with the branches in Baku and Sumgait cities, with the Call Center operating 7/24 and Internet / Mobile Banking services.